SEO

Barnacle Seo Stratejisi

Barnacle SEO, özellikle yoğun rekabet gücüne sahip kelimelerde üst sıralara çıkmak, rakiplerle yarışmak için gerçekleştirilen bir stratejidir.

Barnacle Seo Nedir?

Barnacle, kaya midyesi anlamına gelir. Barnacle SEO çalışması ise kaya midyesinin yaşantısından esinlenerek, kendisinden daha büyük ve değerli sitelerden yararlanmak üzerinde kurulmuştur.

Yani amaç güçlü bir siteden backlink alıp sıralamalara katkı sağlamaktır. Barnacle SEO, düşük aranma hacmine sahip sitenin, kendinden daha çok aranma hacmi ve ziyaretçi kitlesi olan siteden, hedef kitle doğrultusunda sektörel seçimler yaparak bu değerden yararlanmayı amaçlar.

Barnacle SEO stratejisini bir örnek üzerinden somutlaştırarak devam edelim. Örneğin Evden eve taşıma sektöründe hizmet veren bir web sitesinin, yüksek rekabet oranından dolayı reklam harcamaları, SEO çalışmaları gibi bir çok alana yatırım yaparak hayli efor sarf etmesi gerekir. Bu süreyi kısaltma adına barnacle stratejisi ile birtakım çalışmalar yapılabilir.

Bu çalışmalarda hedef kitle odaklı backlink çalışmaları sağlanmış olacaktır. O halde evden eve taşımacılık için hangi yöntemleri kullanabiliriz?

  • Armut.com web sitesinden evden evde taşımacılık yapanlar arasına katılmalı,
  • Bulurum.com gibi SEO puanı yüksek ilan ve rehber niteliğindeki sitelerin ilgili alanlarında yer almalı,
  • Sahibinden.com sitesinde yer almalı,

Liste uzadıkça gidebilir. Barnacle SEO stratejisi ile nasıl bir yol izleyeceğiniz hangi sektörde mücadele ettiğinize göre değişir. Bu yöntemi uygularken sizden daha çok trafik alan, ziyaretçisi sayısı ve marka bilinirliği yüksek web sitelerini tercih etmeniz, hem backlink otoritenizin artmasına, hem de direkt satışınıza etki edecektir.

Bu yöntem ile hem kazançtan hem zamandan tasarruf edebilirsiniz. Bunun için doğru site ve doğru zamanı seçmelisiniz.

SEO stratejileri kalıplara girecek çalışmalar değildir. Her sektöre göre değişkenlik gösterir. Sadece belirli stratejiler olmazsa olmazdır.

Yazar Hakkında

Mehmet Akif Özdemir

Dedektifseo Kurucusu
SEO
Wordpress
Dijital Pazarlama Tutkunu

Yorum Yap