SEO Yerel SEO

Google MyBusiness’a Nasıl Kayıt Olunur?

Ortalıkta Google işletme kaydını ücretli yapan kişi ve firmaların ilanlarını görmüş olabilirsiniz. Google işletme kaydı ücretsiz olarak yapılmaktadır. Evet herkes sunduğu hizmete bir değer biçebilir ancak bu işten Google ücret talep ediyormuş gibi bir izlenim oluşturmak son derece yanlıştır.

Google Benim İşletmem hesabı oluşturmak için https://www.google.com/intl/tr_tr/business/ bağlantısı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Gmail hesabınız ile oturum açabilir ya da “Hemen Başla” seçeneği ile kayıt işlemine başlayabilirsiniz. Karşınıza çıkan sayfalarda “İşletme Adı” ve “İşletme Adresi” gibi bilgileri doldurun ve ardından işletmenizin konum işaretlemesini gerçekleştirin.

Google Benim işletmem kayıt

Sırasıyla açılan sayfalarda ürün ve hizmetlerinizin teslimatını nasıl yaptığınızı, işletmenizin sektörünü, çalışma saatlerini ve iletişim bilgileri gibi seçenekleri kayıt edin.

Google işletme oluşturma

Tüm işlemleri tamamladıktan sonra işletmeniz onaylanması için bir yöntem seçmelisiniz. Bu yöntemlerden genellikle ilk kayıtta posta yolu ile doğrulama seçeneği yer alır. Bu işlemin ardından ortala 14 gün içerisinde posta yolu ile işletmenin kayıt edildiği adrese bir onay kodu gönderilir. Bu onay kodunu işletme hesabınızda doğruladıktan sonra işletmeniz hakkında daha detaylı bilgi vermeniz için yeni seçenekler göreceksiniz.

Yerel SEO çalışmalarında üst sıralarda çıkmak için ise bu verilen seçenekleri iyi bir şekilde eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Bu sayede hem Google hem de kullanıcılar işlemeniz hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirler.

Yazar Hakkında

blank

Mehmet Akif Özdemir

Dedektifseo Kurucusu
SEO
Wordpress
Dijital Pazarlama Tutkunu

Yorum Yap