SEO

Ücretsiz SEO Çalışması Olur Mu?

seo ücretleri

SEO ücretleri konusunda bir araştırma içerisine girdiyseniz ve bunun için ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini araştırıyorsanız, bu içerikte herhangi bir fiyat bulamayacağınızı söylemek isterim. Peki bu içerikte neler var?

Bu içerikte paranızı cebinizde bırakacak bedava seo çalışmasını sizlere hediye ediyor olacağım. Evet ÜCRETSİZ ve BEDAVA SEO ÇALIŞMASI. Yapmanız gereken tek şey içeriği okumak olacak.

Ücretsiz (Bedava) Seo Çalışması

Bir web siteniz var ve arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmak istiyorsunuz. Bunun için neler yapıldığını araştırdınız ve en son kendinizi seo ücretlerini araştırırken buldunuz. Peki size şunu sormak istiyorum. Paranız cebinizde bırakacak olan ücretsiz seo çalışmasını kendiniz yapamaz mısınız? Elbette kralını yaparsınız. Mesela ben seo uzmanı değilim. Evet bu blog sayfasını kurana kadar SEO hakkında ufak tefek bilgiler dışında hiçbir şey bilmiyordum.

Daha önce benim de bir e-ticaret sitem vardı ve bende hemen hemen her web site sahibi gibi SEO ücretlerini araştırıyordum. Hatta başka bir firmanın e-ticaret sitesinin yöneticiliğini yaptığım zaman bile SEO konusunda fazla bir bilgiye sahip değildim. Ufak bir araştırma yaptıktan sonra farkettim ki arama motoru optimizasyonu hakkında en ufak bir bilgisi olan, kendisine SEO uzmanı diyerek bundan kazanç sağlama yoluna başvuruyor. Bu uzmanlık ünvanını bu şahıslara takan da bizzat kendileri. (İstisnalar daima hariç tutulur)

Aslında lafı uzun uzadıya bulandırmadan sadede gelmek istiyorum. Bu araştırmalardan şu sonucu çıkardım; yazılım bilmek için yıllarca mühendislik eğitimi almak şart olmadığı gibi, web sitenizi optimize etmek için de cüzdanı boşaltmaya gerek yok.

Peki nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz?

Bunun için size 4 aşamalı basitçe bir yol haritası çizmek istiyorum.

1.Google Nasıl Çalışır?

2.Seo Nedir?

3.Site İçi SEO Nasıl Yapılır?

4.Site Dışı SEO Nasıl Yapılır?

Bu 4 soruya cevap bulduğunuz takdirde kendi ücretsiz SEO’nuzu kendiniz yapabilecek seviyeye geleceğinizi garanti ederim. Emin olun o kadar karmaşık konular değil.

seo fiyatları

İçinde bulunduğumuz teknoloji çağında bilgiye ulaşmak kadar kolay birşey yok. Yeter ki azimli ve kararlı olun. E hocam o kadar vaktimiz yok bunları öğrenmek ve uygulamak için diye düşünüyorsanız, gün içinde hangi aktivitelere ne kadar vakit ayırdığınızı bir hafta boyunca not edin. Bu notları gözden geçirdiğinizde eminim ki çok da güzel vakit ayırabileceğiniz zamanlar olduğunu göreceksiniz.

Mesela bu içeriği okuduğunuza göre Seo nedir? başlıklı makalemi de okuyacak vaktiniz vardır diye düşünüyorum. En azından kendi ücretsiz seo çalışmanız için bir yerden başlamış olursunuz.

Hatta daha fazla bilgiye ihtiyacınız olduğu zaman ilgili içeriklere yorum yaparak aklınıza takılanları bana sorabilirsiniz. Bunun için sizden herhangi bir ücret de talep etmeyeceğimi de söyleyebilirim 🙂

Çok çok daha fazlası için ise https://dedektifseo.com/seo/ bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Mehmet Akif Özdemir

Dedektifseo Kurucusu
Seo
Wordpress
Dijital Pazarlama Tutkunu

Yorum Yap